SZTE FOTÓ tanfolyam

(felnőttképzés)

Ha szeretnél elmerülni a fotózás világában, és képeidet egy új szintre emelni, akkor várjuk jelentkezésed!

Fotó tanfolyamunk egyaránt szól azoknak, akik még csak most szeretnének elindulni a fotózás útján és azoknak is, akik már tapasztaltabb fotósok, de szeretnék még fejleszteni a tudásukat.
Tapasztalt oktatóink, akik maguk is elismert fotósok, útmutatást nyújtanak a kompozíció kialakításában, a fény- és színhasználatban, az utómunkában azért, hogy képeid igazán kitűnhessenek a tömegből. Tanulj tőlük az árnyékok és fények mesteri használatáról, hogy megragadhasd az egyedi pillanatokat és élethűvé varázsolhasd azokat.
A tanfolyam során gyakorlati feladatokon keresztül sajátíthatod el az alapokat és fokozatosan építheted és bővítheted a tudásodat. Portréfotózás, természetfotózás, épületfotózás vagy akár eseményfotózás - mindezeket kipróbálhatod és tapasztalatokat szerezhetsz szakértőink segítségével. 

Jelentkezési határidő: 2024. október 6.
Tervezett indulás: 2024. október 18.

Felnőttképző nyilvántartási száma: B/2020/000676

A képzés teljes óraszáma: 270 óra – 9 hónap, 2 félév

A képzés ütemezése: A képzés ütemezése az egyetemi tanrendhez igazodva történik. Havonta két hétvége: péntek délután (14-18 óra között) és szombaton (9-18 óra között).

A képzés célja: A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik ismerik a fotókészítésre alkalmas eszközök működési elvét, beállítási lehetőségeit, és képesek egy megadott témát a szakmai elvárásoknak megfelelően lefotózni, majd a fotón elvégezni a szükséges utómunkákat. Ismerik a fotótörténet mérföldköveit és a vizuális retorika alapjait. A képzésben résztvevőkben kialakuljon az igény a folyamatos ismeretbővítésre, ismerjék a piaci elvárásokat és képesek legyenek megfelelően reflektálni azokra.

A képzés célcsoportja: A téma iránt érdeklődő, 18. életévüket betöltött felnőttek.

A képzéshez a következő technikai felszereltség megfelelő: Legalább bridge kategóriájú digitális fényképezőgép, amely tud RAW formátumban menteni. Ideális a tükörreflexes digitális fényképezőgép alap+tele zoom objektívvel. A tanfolyam gyakorlati órái során szükséges lehet állvány használata, valamint olyan (elsősorban) laptop megléte, ami az Adobe Photoshop és Lightroom futtatására alkalmas. 

A képzés során szerezhető kompetenciák:
A képzés elvégzését követően a résztvevő:
  • képessé válik önállóan készíteni fotográfiákat, tudatos fotográfusi tervező, kivitelező feladatokat végezni, alkalmazva az elsajátított elméleti és gyakorlati ismereteket,
  • képes a digitális munkákat kidolgozni,
  • ismeri és munkája során alkalmazza a felvételkészítés jogi előírásait, szem előtt tartja az általános és szakmai etikai normákat, ismeri a felvételkészítés gazdasági vonatkozásait,
  • ismeri a fotótörténet meghatározó mérföldköveit, kortárs fotóművészeti alapismeretekkel rendelkezik,
  • világítási, színtani ismerettel rendelkezik, ismereteit képes átültetni a gyakorlatba,
  • különböző terepeken, helyzetekben és szituációkban (műterem, természet, esemény) képes fotógráfiákat (portré-, táj-, tárgy- és épületfotó, esemény- és sajtófotó) készíteni,
  • képessé válik képfeldolgozó és grafikai programokat önállóan használni, ismeri és alkalmazza a digitális utómunka programokat, nyomdai előkészítést végez, tipográfiai alapismeretekkel rendelkezik.
Tananyagegységek címe és terjedelme
Fotográfia alapjai és eszközei 40 óra
Fotótörténet 10 óra
A felvételkészítés jogi, etikai és gazdasági vonatkozásai 10 óra
Világítási, színtani és kompozíciós gyakorlat 30 óra
Stílusgyakorlatok és műfaji ismeretek 120 óra
Utómunka, fotószerkesztés és nyomdai előkészítés 60 óra
A képzést sikeresen teljesítők részére a Szegedi Tudományegyetem tanúsítvány állít ki.
A tanúsítvány kiállításának feltétele:
  •  A hiányzás mértéke egyik képzési egységen belül sem haladhatja meg az órák számának 30%-át.
  • Valamennyi képzési egység sikeres (legalább 51%-ra, ’megfelelt’ minősítésűre) teljesítése, valamint az ún. tanfolyamzáró vizsga legalább ’megfelelt’ minősítésre értékelt teljesítése.

A tanúsítvány szakképesítést és szakképzettséget nem tanúsít. A tanúsítvány munkakör betöltésére nem jogosít.

A képzés helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési, Felnőttképzési és Tudásmenedzsment Intézet; 6725 Szeged, Hattyas utca 10.
A képzés részét képezi olyan gyakorlati foglalkozások, amelyek külső helyszíneken történnek.

A képzési díj: 200.000 Ft +ÁFA (254 000 Ft)
SZTE hallgatók és dolgozók részére: 180.000 Ft + ÁFA (228 600 Ft)

Fizetési feltételek: a képzési díj egy összegben és két részletben is fizethető, a fizetés minden esetben átutalással történik, az SZTE által kiállított számla alapján.

Jelentkezem a képzésre


(Az online jelentkezés elküldése önmagában még nem jelent kötelezettségvállalást, a jelentkezési határidő lejárta után a jelentkezési lapon megadott elérhetőségeken vesszük fel Önnel a kapcsolatot.
Kérjük, amennyiben elküldte jelentkezését de a jelentkezési határidő lejárta előtt vissza kívánja vonni azt, a lemondást minden esetben írásban tegye meg a lent megadott e-mail címre küldött levélben. A visszamondást nem szükséges indokolni. )

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ
Kérdéseiddel fordulj bizalommal oktatásszervező kollégánkhoz!
Forrai Szilvia
+ 36 62 54-62-66
forrai.szilvia@szte.hu

* A képzési csoportot minimum 15 fő jelentkező esetén áll módunkban elindítani. A minimális csoportlétszám elérése esetén a képzés azonnal indul.

Cím

6725 Szeged 
Hattyas sor 10.
X. épület

Elérhetőségek

Email: szakint.jgypk@szte.hu 
Tel:  +36 (62) 546-248 
Fax: +36 (62) 546-284